1. HABERLER

  2. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

  3. Demirtaş'a ne kadar bağış yapıldı?
Demirtaş'a ne kadar bağış yapıldı?

Demirtaş'a ne kadar bağış yapıldı?

Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş'ın seçim kampanyası için açılan hesaplara 7 bin 119 kişi, 1 milyon 213 bin lira bağışta bulundu.

A+A-

Cumhurbaşkanı adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın seçim kampanyası için açılan hesaplara, 7 bin 119 kişi, 1 milyon 213 bin lira bağışta bulunuldu.

"YETERİNCE BAĞIŞ YAPILMIYOR"

Demirtaş yaklaşık 1 ay önce yeteri kadar bağış yapılmadığını duyurmuştu. Bağışların yetersiz olduğundan yakınan Demirtaş; "Bağışlar tabana yayılıyor ama biraz daha fazla bekliyorduk. Büyük bir kentin billbordlarını kiralamaya kalktığınızda bir aylık fiyatı 1 milyon lira. Biz şuan 800 bin lira toplayabildik. Benim topladığım bağış bir aylık billbord kirasına yetmiyor. 28 büyük şehir var. Büyük iş adamları kampanyamıza büyük destekler vermiyor." diye konuşmuştu.

EN FAZLA 9 BİN LİRA YARDIM YAPILABİLİYOR

Demirtaş'ın seçim çalışmalarında kullanılmak üzere bağış ve yardımda bulunmak isteyenlerin nakdi yardımları için Ziraat Bankası TBMM şubesinde ve Garanti Bankası Diyarbakır şubesinde hesap açıldı. Bu hesaplara, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişiler, seçimin her bir turu için, en fazla 9 bin 82 lira 51 kuruş yardım ve bağışta bulunabiliyor.

1 MİLYON LİRA HARCANDI

Demirtaş'ın seçim kampanyası çerçevesinde, tanıtım materyalleri, ulaşım, platform ve ses sistemleri hizmetleri için 1 milyon 95 bin lira harcandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT