1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Davutoğlu'nun küçük kızı Hacer Davutoğlu babasını anlattı!
Davutoğlu'nun küçük kızı Hacer Davutoğlu babasını anlattı!

Davutoğlu'nun küçük kızı Hacer Davutoğlu babasını anlattı!

Yeni Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 'Cilvekuş' dediği küçük kızı Hacer Büke Davutoğlu'ndan babası hakkında açıklamalar

A+A-

Başbakanlık koltuğuna oturmaya hazırlanan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘Cilvekuş’ diye seslendiği 14 yaşındaki küçük kızı Hacer Büke Davutoğlu ilk kez basın karşısına çıktı.

Babasıyla birlikte çok zaman geçiremedikleri için üzüldüğünü ama babasının bunu telafi etmek için her fırsatta kendilerini aradığını söyleyen Hacer Büke Davutoğlu, “Gözlerimizin içine bakması yetiyor” diyor.

Henüz 9 yaşındayken Başbakan Erdoğan’a bir mektup yazıp “Lütfen babamı işten kovun” diye ricada bulunan Hacer Büke Davutoğlu, babasıyla olan ilişkisini şöyle anlattı:

“Babam, bildiğiniz üzere çok yoğun bir insan ama hiçbir zaman bizi, iki eli kanda olsa bile bırakmamış bir insandır. Yurt dışına gittiğinde bile, önemli bir gün olsun, her zaman arar. Mesela toplantıdadır, toplantıdan çıkar arar. Hiçbir zaman bizi unutmaz. Normal bir baba çocuğuna nasıl davranıyorsa babam bu kadar yoğun olmasına rağmen iki katı bize öyle davranıyor. Bazen bizde üzülüyoruz tabi, yanımızda olmamasına. Emin olun bunu hissettirmiyor. Bir saat bile görüşsek, bizi alıyor sarılıyor, gözlerimizin içine bakması yetiyor. Öpmesi çok farklı bir baba. Çok seviyorum onu. Bizim ailede bir gelenek var. Babamın başlattığı bir gelenek. Her çocuğuna her torununa bir isim takmıştır. Sonu her zaman kuşla biter. Benim ismim de Cilvekuş. O yüzden bana en çok kullandığı ad Cilvekuş."


KÜÇÜKLER SİTEM EDİYOR

Hürriyet'in haberine göre, Sare Davutoğlu eşi Ahmet Davutoğlu’nun kendileri için her şeyin en iyisini istediğini belirterekşunları söyledi:

“Çok küçük zamanları bile bizimle geçirmek için çok özel ayarlamalar yapar. Bizim dört evladımız var. İkisi büyük, ikisinin yaşları daha küçük. Bu küçük evlatlarımız biraz bu süreçte büyüdüler. Onların çocuklukları, ilkokul yıllarından itibaren Ahmet Bey, bu yoğunluğun içerisinde oldu. Çok sorumluluk sahibi bir insan olduğu için, her zaman çok yoğundu hep çok çalışan bir insandı ama daha çok yanımızdaydı. Onun için iki küçük evladımız, oğlumuz ve kızımız biraz babalarıyla çok yoğun olamadan büyüdüler. Onun için zaman zaman onlar sitem ediyorlar” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT