1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Cumhuriyet'in yeni Genel Yayın Yönetmeni belli oldu!
Cumhuriyet'in yeni Genel Yayın Yönetmeni belli oldu!

Cumhuriyet'in yeni Genel Yayın Yönetmeni belli oldu!

Cumhuriyet'in yeni yayın yönetmeni, gazetenin Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer oldu.

A+A-

DETAILHABER.COM
Cumhuriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni İbrahim Yıldız bugün istifa ettiğini duyurmuştu. 

Yıldız'dan boşalan koltuğa gazetenin Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer oturdu.


Gazeteden yapılan açıklamada, "Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu bugün saat 14.30'da toplandı. Üç saat süren toplantı sonrasında oy birliğiyle Çakırözer'in Genel Yayın Yönetmeni olmasını kararlaştırdı" dendi.

2014-06-28-hdpde-demirtas-karari-oncesi-son-sozler-utku-cakirozer.jpg

UTKU ÇAKIRÖZER KİMDİR?


1970 yılında Eskişehir'de doğdu. Eskişehir Anadolu Lisesi'nden mezuniyetinin ardından, Bilkent Üniversitesi'nde mühendislik alanında lisans ve siyaset bilimi alanında yüksek lisans dereceleri sahibi oldu.

ABD'de Maryland Üniversitesi Phillip Merrill Gazetecilik Okulu'nda bir yıl interaktif gazetecilik eğitimi aldı.

Gazeteciliğe 1994 yılında Cumhuriyet gazetesinde stajyer olarak adım attı. Kanal 6 ve TRT'deki görevlerinin ardından 1996'da girdiği Milliyet'te sırasıyla siyaset, savunma ve dış politika alanlarında muhabirlik yaptı.

Mesleki bilgi ve deneyimini artırmak için gittiği ABD'de Nisan-Ağustos 2008 tarihleri arasında Los Angeles Times Gazetesi'nde; Eylül 2008-Temmuz 2009 tarihleri arasında da Washington Post gazetesinin multimedya bölümünde çalıştı. Ağustos 2009'da Akşam gazetesinin Ankara Temsilcisi olan Çakırözer, 2010 yılı Nisan ayından bu yana da Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilciliği görevini yürütmektedir.

2006'da Çağdaş Gazeteciler Derneği Gazetecilik Ödülü, 2007'de Nezih Demirkent Gazetecilik Ödülüne layık görülen Utku Çakırözer, Uluslararası alanda da 2008 Daniel Pearl Basın Bursu ve 2009 Humphrey Bursu sahibidir. Çakırözer ayrıca 2012 yılı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sedat Simavi Gazetecilik ödülünün de sahibidir.

Utku Çakırözer, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Çağdaş Gazeteciler Derneği ve Elektrik Mühendisleri Odası üyesidir.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

1 Yorum