1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP'li Akgün seçmen'e hakareti bastırdı!
CHP'li Akgün seçmen'e hakareti bastırdı!

CHP'li Akgün seçmen'e hakareti bastırdı!

CHP'li Belediye Başkanı Hasan Akgün, Erdoğan'ın mitingine katılanlara para dağıtıldığını, bazı seçmenlerin ise kurtlu fasulye paketlerine oy vereceğini iddia etti.

A+A-
CHP'li Belediye Başkanı Hasan Akgün, Erdoğan'ın İstanbul Maltepe'deki mitingine katılanlara para verildiğini iddia etti. Çeşitli mahallelerde mitinge katılması için dar gelirli ailelelere 50 lira 100 lira arasında nakit para ve gıda paketi dağıtıldığını ileri süren Akgün, mitinge katılanlar için de "50 TL'ye kendini satan hainler" ifadesini kullandı.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'den şok sözler! Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan'ın Maltepe'deki mitingine katılanlara para dağıtıldığını iddia eden Akgün, dar gelirli ailelerin yaşadığı bölgelerde bu miktarın 50 lira 100 lira arasında değiştiğini söyledi.


"50 LİRALIK HAİNLER"

Akgün, önceki gün Cumhurbaşkanı adayı olarak Ekmeleddin İhsanoğlu'na destek veren CHP, MHP, BBP ve DP Büyükçekmece İlçe Teşkilatlarının ortaklaşa açtıkları seçim koordinasyon merkezi açılışında halka hakaret içeren bir konuşmaya imza attı. Akgün şöyle konuştu:

"Büyükçekmece'nin Dizdariye, 19 Mayıs, Tepicik Türkoba ve Mimarsinan Merkez mahallelerin de Maltepe de'ki mitinge gitmeleri için dünden beri Tepecik'de Türkoba'da B.çekmece 19 Mayıs mahallesinde Dizdariye mahallesinde 50 TL İle 100 TL arasın da para ve paket dağıtılıyor. Sabahleyin otobüsler geldi 50'şer lira yevmiyelerini aldırlar paketlerin içerisinde kumanya şimdi Maltepe ye götürdüler. Biraz önce dedim ya bu milletin değeri 50 TL. Bu milletin değeri 50 TL derken şimdi gazeteciler altına başka bir şey yazacaklar. İçimizdeki 50 TL'ye kendini satan hainlerden ülkemizi kurtaracağız. 50 TL'ye insan inanmadığı dava uğruna gidip orada alkış yapmaz" ifadelerini kullandı.

 
"KENDİNİ SATACAK"
 
Pazar günü yapılacak seçimlerde Cumhuriyet'in değerleninin tekrar rayını oturtmak için oylama yapılacağını söyleyen Akgün, bazıları ise kurtlu fasulyeyi oylayacaklarını iddia etti. Akgün şöyle konuştu:
 
"Türkiye'ye önümüzdeki Pazar günü Cumhuriyet değerini tekrar rayına oturma meselesini oylayacak. Bu oylama 2 türlü olacak. Bazıları midesine oylayacak bazıları bir paket kurtlu fasulyeye oylayacak, ona oyunu verecek. Bazıları bizim şu arka mahallede (Mimarsinan Merkez) olduğu gibi 50 TL' ye kendisini satacak. Ama bu inancım şudur ki bu ülke 8 - 9 milyonken kuva-i milliye hareketi içerisinde olan insan sayısının toplam yüz bini geçmediğini biliyoruz. 8 milyonu toplumun o günkü ülkenin 8 milyona İngiliz mandasını kabul etmiştir. Gerçek tarih bunu yazar işte. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşları karafatmalarla, karayılanlarla işte o kahramanlarla 200 bin kişi Türkiye'yi kurtarmış ve cumhuriyeti kurmuştur. Şimdi de inanıyorum ki, inancım odur ki Türkiye'yi yine o inançla azınlıkta kalan inançlı bu millet azınlıkta kalan o inançlı millet bu Atatürk'ün emanetini yani Cumhuriyeti ülke ve silahlarını bundan sonra tarumar olmaktan çıkartır tekrar bu gemiyi emin bir şekilde yüzdürmeye devam edecektir. Buna inancım tamdır."
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT