1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Bülent Arınç'ı arkaya gönderdi! Cenazede olay çıkaran bakan!
Bülent Arınç'ı arkaya gönderdi! Cenazede olay çıkaran bakan!

Bülent Arınç'ı arkaya gönderdi! Cenazede olay çıkaran bakan!

Süleyman Seba'nın cenaze töreninde Spor bakanı Akif Çağatay Kılıç nezaketsizliği ile kriz çıkardı, Bülent Arınç'ın önüne gelip durdu.

A+A-

DETAİLHABER.COM - DETAY HABER

Uzun süredir tedavi gördüğü hastanede vefat eden Beşiktaş Kulübü'nün Onursal Başkanı Süleyman Seba için, Dolmabahçe'deki Bezmialem Valide Sultan Camisi'nde tören düzenlendi.

Törene Bakan Akif Çağatay'ın Bülent Arınç'a yaptığı nezaketsizlik damga vurdu. 


Törenden yansıyan fotoğraflar ve katılımda bulunan isimler Süleyman Seba'nın cenazetörenine damga vurdu. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile bakanlar katıldı. 

KRİZ ÇIKARAN NEZAKETSİZLİK

Törende Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yanında durma çabası şık olmayan bir durum yarattı. 

Gül geldikten sonra cemaat saflar halinde sıralanmaya başladı. Bakan Kılıç, Abdullah Gül'ün yanında yer kapıp, Bülent Arınç'ı arkada bıraktı.

akif-cagatay-kilic-ve-bulent-arinc,-suleyman-saba-cenaze,-abdullah-gul-ve-deniz-baykal,-kemal-kilicdaroglu.jpg
Spor Bakanı Kılıç'ın yaptığı şık olmayan bu hareket Bülent Arınç'ın yüz ifadesine bu şekilde yansıdı. 


ABDULLAH GÜL YANINA DAVET ETTİ

Durumu farkeden Abdullah Gül hemen dönerek müdahale etti ve Arınç'ı yanına davet etti. Spor Bakanı Kılıç yerinden kımıldamayıp Bülent Arınç'a yer vermeyince Başbakan Yardımcısı da olduğu yerde kalmayı tercih etti. 

bulent-arinc-ve-spor-bakani-abdullah-gul.jpg

Spor Bakanı Kılıç yerinden kımıldamayınca ön safta bulunan diğer kişiler harekete geçti. Safın başka kısmı kenarlara doğru hareketlendirildi ve Bülent Arınç ön tarafta başka bir kişinin yerinde yer açıldı. Bu arada Bakan Kılıç ise Gül'ün yanındaki konumunu korudu.

 

HANGİ TAKIMI TUTUYOR?

Bir özel not daha aktaralım. Bülen Arınç koyu bir Beşiktaş taraftarı. Aynı şekilde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de siyah beyaz renklere gönül verenlerden. Günün konusu olan Spor Bakanı Kılıç ise Galatasaray taraftarı.

BAYKAL VE KILIÇDAROĞLU YANYANA

deniz-baykal-ve-kemal-kilicdaroglu.jpg

CHP'nin eski genel Başkanı Deniz Baykal ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanyana gelmesi ve sohbet etmesi günün çarpıcı karelerinden biri oldu. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT