1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Beşiktaş yönetiminden Şok Karar!
Beşiktaş yönetiminden Şok Karar!

Beşiktaş yönetiminden Şok Karar!

Merhum Beşiktaş onursal başkanı Süleyman Seba'nın birleştirdiği Siyah-beyazlı camiaya flaş haber..

A+A-

Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, tüzüğün uygulanması gerektiğini öne sürerek 283 kişinin üyelik hakkını kaybettiğini açıkladı. Divan Kurulu'ndan ihraç edilen isimler arasında Beşiktaş camiasının dev isimleri de yeralıyor...

Yıldırım Demirören, Rahmi Koç, Serdar Bilgili de ihraç edilen isimler arasında yeraldı... Karar siyah beyazlı camiada büyük tepki yarattı...

Buna gerekçe olarak da Beşiktaş Kulübü'nün tüzüğünde yer alan "Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer" maddesi gösterildi.

Beşiktaş Divan Kurulu'nun 2014 Yılı 3. Olağan Toplantısı'nda konuşan Divan Kurulu Başkanı Av. Yalçın Karadeniz, konuyla ilgili olarak, "Beşiktaş Kulübü'nün anayasası tüzüğüdür. Bildiğiniz gibi 2013 yılında değişikliğe uğradı. 39-F maddesi gereğince, yeni bir madde ilave edildi. 'Divan Kurulu toplantılarına 3 defa mazeretsiz katılmayanların üyeliği düşer' denildi. Bu konuda itiraz etmeme rağmen, değişiklik kabul gördü. Biz divan başkanlık kurulu olarak, bu tüzüğü uygulamak durumundayız. Bir ömrün yarısı kadar tecrübe sahibi arkadaşlarımızın üyeliklerinin düşmesi, tabii ki beni üzüyor ama yapılacak bir şey yok. Bu çerçevede, 283 divan kurulu üyemiz maalesef üyelik hakkını kaybetmiştir. Bugünden sonra da, takip eden iki toplantıya mazeret bildirmeden katılım olmazsa, bu sayıya 100-150 kişi daha ilave olacaktır. Konuyla ilgili dikkat etmemiz gerek" ifadelerini kullanmıştı..

Böylece Yıldırım Demirören, Erdoğan Demirören, Nevzat Demirören, Rahmi Koç, İsmail Ünal, Metin Keçeli, Prof. Dr. Turgay Atasü ve eski başkan Serdar Bilgili dahil olmak üzere toplam 283 üye, üyelik hakkını kaybetmiş oldu.


SERDAR BİLGİLİ'DEN AĞIR SÖZLER

Edinilen bilgiye göre bu gelişmenin ardından eski başkanlardan Serdar Bilgili'nin, divan başkanı Yalçın Karadeniz'i arayarak, çok ağır ithamlarda bulunduğu öğrenildi. Bilgili'nin daha sonra başkan Fikret Orman'ı da arayıp durumu anlattığı ve Orman'dan, "Bu durumu düzelteceğim" sözünü aldığı ifade edildi.

SEBA'YA BÜYÜK AYIP

Öte yandan üyelik hakkını kaybedenlerin, hayata veda eden Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın da 10 yıldır kurula gelmediğini ama ihraç edilmediğini konuştukları öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT