1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Baykal o partiye aday olacak mı?
Baykal o partiye aday olacak mı?

Baykal o partiye aday olacak mı?

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, CHP'deki kurultay tartışmalarını değerlendirdi.CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, "CHP, parti içinde en yoğun çekişmeleri, mücadeleleri yaşadığı ortamda Türkiye’nin birinci siyasi partisi olarak çıktı" dedi. Hiç kims

A+A-
CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, "CHP, parti içinde en yoğun çekişmeleri, mücadeleleri yaşadığı ortamda Türkiye’nin birinci siyasi partisi olarak çıktı" dedi. Hiç kimsenin mucize bir isim olmadığını belirten Baykal, ''Önemli olan CHP duygusu ayağa kalksın'' ifadesini kullandı.
 
CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Cumhuriyet Halk Partisi'nin sadece Türkiye için değil, içinde bulunulan bölge, Ortadoğu ve Avrupa Birliği için çok önemli olduğunu söyledi. İşte Baykal'ın açıklamalarından satır başları;
 
'YENİ SINAVLAR BİZİ BEKLİYOR'
 
"Yeni yeni sınavlar bizi bekliyor. Bunların karşısında sağlam durmamız ve ne istediğimizi bilmemiz lazım. Kimseyi dışlamamız lazım. Kimseyi ötekileştirmemek lazım. Kimseyi değerleri, yaşam biçimi inançları ile karşımıza almamamız lazım. Herkese içten bir sevgi ve saygı duymak lazım. Herkesin kimliğini onun haysiyeti ve şerefi saymak lazım. Herkesin haysiyeti ve şerefine kendi haysiyetimiz ve şerefimize gösterdiğimiz değeri vermemiz lazım.
 
'KENDİMİZE GELELİM VE GELECEĞE BAKALIM'
 
Türkiye'nin en ilerici gücüdür Cumhuriyet Halk Partisi. Bütün ilerici atılımların da anasıdır, merkezidir, çıkış noktasıdır. Buna göre Türkiye içerisinde konumlanmak ve konuşlanmak lazım. Kendimize gelelim ve iddialı bir şekilde geleceğe bakalım.
 
SEÇİM SONUÇLARI
 
Görürüz ki çoğu bizim kendi hatamızdır. Hiç tartışmaya gerek yok. Kimseyi suçlamak yada karalamak için söylemeye gerek yok. Ama çoğu bizim kendi hatamızdır. Hata yapmamayı başarabilsek, iyi yönetilebilsek, inanıyorum ki bu gün ortaya çıkan tablodan çok daha iyisini hak ettiğimiz görülürdü.

CHP Türkiye için, Türkiye’nin geleceği için herkesin pek çok kişinin zannettiğinin ötesinde bir değer taşımaya devam ediyor. Bu bize unutturulmak isteniyor. Bizim bir siyaset projemiz var. Türkiye o proje ile bugünlere geldi. Bugünlerden yarınlara ortaya çıkan bu dünya gerçekleri karşısında yine CHP’nin projeleri ile Türkiye daha iyi bir noktaya gelecek. Bu güvenle olaya bakalım.
 
MUHARREM İNCE'NİN AÇIKLAMALARI
 
Her zaman böyle konular konuşulur. Ben CHP inancının, bilincinin, iddiasının üzerindeki külleri üflemenizi ve alevi canlandırmanızı istiyorum. Bunun konuşulacağı zemin ve mekanlar ayrı. Bunlar konuşulacak. Bundan çekinmeye korkmaya da gerek yok. CHP bu işlerin içinden geçti. CHP, parti içinde en yoğun çekişmeleri, mücadeleleri yaşadığı ortamda Türkiye’nin birinci siyasi partisi olarak çıktı. 1973 yılında bunu gördük. Korkmayın bu tartışmalardan. Biz o tartışmaları yaptık. 1973’de genel başkan değişti. Genel başkanla birlikte yığınla milletvekili ayrıldı. Büyük bölünme ve parçalanma oldu. Ama birinci parti olarak çıktı. Neden CHP’nin  bir siyasi projesi vardı. Tartışma olmaması daha kötüdür. Eğer ortada iyi olmayan bir gidiş var ve kimse kılını kıpırdatıp bir şey söylemiyorsa o zaman daha tehlikelidir.

"YENİDEN ADAY MI?"

Ben partimde yeterince bu mücadeleyi taşıyacak, götürecek genç, dinamik, çalışkan arkadaşlarımın bulunduğuna inanıyorum. Herkese görev vardır tabii ki. Belli bir tecrübe kazandılar diye eski başkanlarımızı ve belediye başkanlarımızı da yok sayacak halimiz yok. Onların da katacağı değerler vardır. Ama sadece onlar değil genç arkadaşlarımızın da katacağı çok şey var. Hepsine açık durmak ve bakmak lazım. Bu hep birlikte kurtarılacak bir iş. CHP bunu başarır, geçmişte de başarmıştır. Kimseye teslim olmak durumunda değil. Hiç kimse mucize bir isim değil, önemli olan CHP duygusu ayağa kalksın".
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT