1. HABERLER

  2. CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ

  3. Başbakan: Hadi gel şimdi sustur beni
Başbakan: Hadi gel şimdi sustur beni

Başbakan: Hadi gel şimdi sustur beni

Ankara'da düzenlenen mitingde reklamını yasaklayan YSK'ya yüklenerek İstiklal Marşı'nı okuyup, "Hadi şimdi gel sustur beni" dedi.

A+A-

Köşk adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de düzenlenen mitingden sonra Ankara'ya geçerek burada düzenlenen mitinge katıldı. Burada halka hitap eden Erdoğan reklam filmini yasaklayan YSK'yı eleştirip İstaiklal Marşı'nı okuduktan sonra "Hadi gel şimdi sustur beni." dedi.

"İKİNCİ MECLİS'İ KUŞATTILAR"

Başbakan, "Bakın kardeşlerim, 10 Kasım 1938’de Gazi Mustafa Kemal hayata gözlerini yumdu. Hemen ertesi gün şurada Ulus’ta İkinci Meclis binasını askerler kuşattı. Neden biliyor musunuz? İsmet İnönü’yü cumhurbaşkanı seçtirebilmek için. Bu CHP zihniyetinin gidecek yeri yok. Çankaya milletten, diğer vilayetlerken koptu. Çankaya görmez oldu, duymaz oldu, milletin derdiyle dertlenmez oldu. Bazı kendini bilmezler çıktı, ‘Kabe Arap’ın olsun, bize Çankaya yeter’ diye şiirler yazmaya kalktı." şekilnde konuştu.

''HADİ ŞİMDİ GEL SUSTUR BENİ''

Erdoğan, "Sadece Çankaya’yı değil, Meclis’i de milletten koparmak istediler. Merhum Menderes geldi milletle Meclis’i kucaklaştırdı. Merhum Celal Bayar geldi, Çankaya ile milleti kucaklaştırdı. Şimdi inşallah 10 Ağustos’ta millet ile Çankaya arasındaki bütün engeller tamamen kalkıyor. Millet, Çankaya ile arasındaki kilitleri kaldırıyor. Kardeşlerin televizyonda yeni reklam filmimizi seyrettiniz mi? Nasıl buldunuz? Evet, sürgün artık sona eriyor. Millet sahip olduğu yıldızı getiriyor ehline teslim ediyor. Kardeşlerin bu izlediğiniz film var ya MHP’lileri rahatsız etti. Neden biliyor musunuz? Ezan varmış, seccade varmış. YSK’ya MHP şikayet etti. YSK 6’ya 4 oy çokluğuyla onların istediği gibi karar verdi. Verdiniz de ne oldu? Buradan sesleniyorum. Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli, ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli. Hadi şimdi gel beni sustur. Bu benim İstiklal Marşım ya. Böyle bir anlayış olabilir mi?” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT