1. HABERLER

  2. KADIN

  3. Baba'dan öz kızına zehir hayat
Baba'dan öz kızına zehir hayat

Baba'dan öz kızına zehir hayat

Cevdet B. adındaki sorumsuz baba, kızını DVD oynatıcı karşılığında bir arkadaşına "sattı".

A+A-

Başından geçenleri, kucağındaki kundağa sarılı bebeğini sallayıp uyutmaya çalışarak gözyaşları içinde anlatan Merve'nin öyküsü, yürek dağlıyor.

İmam nikâhıyla yaşayan Sebahat T. (40) ve Cevdet B.'nin (45) tek çocukları Merve'nin hayatı, 5 yıl önce alt üst oldu. O yıl evi terk eden annesi, başka biriyle kaçarak evlendi. Yaşadığı travmayla sarsılan Merve, alkolik babasıyla yaşamaya başladı. 
taks.jpg


İLYAS, MERVE'NİN "KAÇIRILMADIM BEN KAÇTIM" İFADESİYLE SERBEST KALDI

Merve, bu süreçte komşularının çocuğu olan İlyas C. ile tanıştı. İkili sık sık görüşmeye başladı. Ancak bir yıl sonra Cevdet B., kızını DVD oynatıcı karşılığında bir arkadaşına "sattı". Zorla götürüldüğü evden kaçan Merve, İlyas ve annesi Tülay C.'nin yanına sığındı. Bunun üzerine polise giden baba Cevdet B., kızının kaçırıldığı iddiasıyla şikayette bulundu. Gözaltına alınan İlyas C., Merve'nin verdiği, "Kaçırılmadım, ben kaçtım" ifadesiyle serbest kaldı. Tekrar babasıyla eve dönmek zorunda kalan Merve, bir gece cinsel istismara uğradı. Talihsiz çocuğun şikayeti üzerine baba tutuklanarak cezaevine konuldu.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Babası cezaevine gönderilince sevgilisinin yanına dönen Merve, 2 ay önce oğlunu dünyaya getirdi. Ancak çiftin mutluluğu kısa sürdü. Babanın 4 yıl önceki şikâyeti nedeniyle yargılanan İlyas C.'nin 5 yıl 6 ay 20 gün hapis cezası Yargıtay tarafından onandı. Motosikletli kurye olarak çalıştığı restoranda geçen hafta gözaltına alınan genç adam, cezaevine gönderildi. Kayınvalidesinin derme çatma gecekondusunda bebeğiyle yaşam savaşı veren Merve'nin gözyaşları hiç dinmiyor. 

"TAM MUTLULUĞU YAKALADIM DERKEN KABUS YENİDEN BAŞLADI"

Genç kadın, "Tam mutluluğu yakaladım derken yeniden kâbus başladı. Kendi ailemin yapmadığını yaparak bana sahip çıkan eşim, bunun karşılığında da ceza aldı. Annem terk etti, babam iğrenç şeyler yaptı, beni kurtaran eşim oldu. Evimizin direğiydi, onun hiçbir suç yoktu. Ben eşimi ve çocuğumun babasını istiyorum. Perişan olduk. Ne evimize ekmek, ne bebeğime süt alacak durumumuz var. Bu cezanın kime faydası oldu? Bana yaşatılan her şeyin cezası yine bana kesildi. Bir başımıza ortada kalakaldık. Devlet bize iyilik yapmak istiyorsa eşimi, bana ve çocuğuma geri versin" diye konuştu.

Etiketler : , , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT