1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. AK Partinin binasına saldırı düzenlendi!
AK Partinin binasına saldırı düzenlendi!

AK Partinin binasına saldırı düzenlendi!

Muş'un Varto ilçesini giriş-çıkışlara kapatan PKK'lılar, AK Parti binasına molotof atarak yakmak istedi.

A+A-

Muş'un Varto ilçe merkezinde giriş- çıkışı barikat kurarak kontrol altına alan PKK'lılar, AK parti ilçe binasını molotof kokteyl atarak yakmak istedi. Yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü. AK Parti İlçe Başkanı Ercan Özer, "Bunlar bizi de yakar" dedi. 

ÖNCE YOLU KAPADILAR SONRA ŞEHRİ

Muş'un Varto ile Bingöl'ün Karlıova ilçesinin güvenlik kuvvetleri tarafından ulaşıma açılması üzerine göstericiler bu kez Varto ilçe merkezinde eyleme başladı. İlçenin giriş- çıkışını barikatlarla kesen göstericiler, çevrede terör estirmeye başladı. 

ESNAF KEPENK KAPATTI

Varto'da olayların başlaması üzerine esnaf işyerlerini kapatarak evlerine çekildi. Yüzleri maskelerle kapalı eylemciler, Belediye iş hanında bulunan AK Parti ilçe binasına mototof kokteyl attılar. İkinci katta bulunan parti binasında çıkan yangına itfaiye müdahale ederek söndürdü.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI: BİZİ DE YAKARLAR

AK Parti Varto İlçe Başkanı Ercan Özer, Cumhuriyet Caddesi'nde Eski Belediye İşhanının 2'nci katındaki parti binasını saat 11.00'de açtığını söyledi. Yolu kapatan PKK'lıların ilçe merkezine geldiğine dair bilgi aldığını vurgulayan Ercan Özer, parti binasını kilitleyerek bölgeden uzaklaştığını belirtti. Esnaf olan Ercan Özer ilçedeki son durumla ilgili olarak şöyle konuştu:

Saat 12.00'de Varto merkeze geldiklerini öğrendik. Saat 14.00 sıralarında AK parti ilçe binasına molotof kokteyl atmışlar. Binadaki her şey ahşaptı. Burada polislerle çatışmaya girdiler. Bir polis aracını devirdiler. Biz o bölgeye yaklaşamıyoruz. Bizi yakalasalar parti gibi yakarlar."

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT