1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Ahmet Davutoğlu 30 Ağustos mesajını yayınladı!
Ahmet Davutoğlu 30 Ağustos mesajını yayınladı!

Ahmet Davutoğlu 30 Ağustos mesajını yayınladı!

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

İşte o yayınladığı mesaj;

“30 Ağustos 1922 “İstiklal mücadelemiz boyunca, milli egemenlik yolunda kazandığımız en şanlı zaferin tarihidir.

Kazanılan bu nihai zafer neticesinde, aziz Türk milleti, yakın tarihimizin miladını belirlemiş, dönemin konjonktürü içinde hatırı sayılır bir saygınlık elde etmiştir.

Bu bağlamda, üç kıtaya yayılmış bir medeniyetin evlatları olan bizler, dönemin mazlum milletlerine de umut ışığı olmuş, onların egemenlik mücadelelerine örnek teşkil etmişizdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, Anadolu’nun uzun süredir sabırla ve derin bir tevekkül ile sürdürdüğü bu kutlu mücadeleyi, takdire şayan bir zaferle taçlandırarak, ezelden ebede kadar bizlerin iftihar vesilesi olmuşlardır.

Bizler bu şuur çerçevesinde, Cumhuriyetimizin ve mevcudiyetimizin temeli olan 30 Ağustos Zaferi’ni bir bayram coşkusu içinde anıyor ve kutluyoruz.  

Bu itibarla ifade etmek isterim ki, ecdadımızdan aldığımız ilham ve heyecanla hiçbir ayrım olmaksızın vatandaşlarımız arasında ve yaşadığımız coğrafyada adalet ve barışı tesis etmek gayesi içindeyiz.

İnanıyorum ki, hep birlikte sergileyeceğimiz bu kararlı duruşumuz, bu kutlu zafer üzerinde yükselen aydınlık ve huzurlu bir geleceğin teminatı olacaktır. 

Bu düşünce ve duygularla, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ve vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyorum."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT